Suplementy

Co pomaga schudnąć?

<%image(20051107-yohimbe.jpg|66|66|MAGNEZ)%>

Jeśli chcesz schudnąć, możesz sobie w tym pomóc jedząc regularnie produkty, które zawierają substancje ułatwiające spalanie tłuszczu.
Przykładem może być witamina C, która przyspiesza spalanie tłuszczu, który już został zmagazynowany w postaci szpecących wałeczków. Zawarta jest w świeżych owocach np. cytryna, kwaśne jabłka, czarna porzeczka.

Magnez – składnik mineralny przyspieszający rozpad tłuszczu w komórkach tłuszczowych. Znajduje się np. w warzywach strączkowych, orzechach.
Cholina jest substancją ktra aktywizuje wydzielanie hormonów, które pomogą organizmowi spalić tłuszcz. Znajduje się np. w jajkach, kalafiorze, soi oraz mięsie.
Karnityna przyspiesza proces trawienia, ułatwia wydalanie utlenionego przez nasz organizm tłuszczu. Znajduje się w produktach mlecznych i mięsie drobiowym. Aby produkować odpowiednią ilość karnityny, organizm potrzebuje również żelaza /kakao, natka pietruszki/, choliny i witaminy C.
Tauryna (aminokwas) pobudza produkcję hormonów, które odpowiedzialne są za spalanie i wydalanie tłuszczów. Dużo tej substancji jest w mięsie /zwłaszcza drobiowym/, rybach, owocach morza.
Kwas linolowy – jest to nienasycony kwas tłuszczowy, ważny składnik tłuszczów spożywczych. Nasz organizm sam nie potrafi go wyprodukować. Odpowiada m.in. za to, aby mniej tłuszczu znajdowało się w krwiobiegu. Kwas ten znajduje się w olejach roślinnych /np. słonecznikowym, kukurydzianym/ oraz w ziarnach siemienia lnianego.
Metionina pobudza przemianę tłuszczu już zmagazynowanego w komórkach. Znajduje się w rybach, drobiu, serze, jogurcie oraz soczewicy.

hastagi na stronie:

#w jakich produktach jest kwas linolowy #w czym jest kwas linolowy #co pomaga schudnac #w czym znajduje sie kwas linolowy #kwas linolowy w czym jest #cholina - w jakich pokarmach znajduje się

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #bia   #boga   #da   #diet   #diety   #od   #sobie   #tym   #Żywienie