Dieta Poradnik

Dieta kapuściana

Dietę tą głownie znamy przez prezydenta (jej inna nazwa to „prezydencka”). Ma ona wielu zwolenników, ale także przeciwników, w postaci dietetyków. Mimo zastrzeżeń grono osób

Dietę tą głownie znamy przez prezydenta (jej inna nazwa to „prezydencka”). Ma ona wielu zwolenników, ale także przeciwników, w postaci dietetyków. Mimo zastrzeżeń grono osób decyduje się na odchudzanie tym sposobem.

Jest to tak zwana „ostatnia deska ratunku” przed ważnymi okolicznościami, gdy chcemy szybko zrzucić zbędne kilogramy w niedługim czasie. Pisząc niedługi czas, mam na myśli dokładniej tydzień- w siedem dni, przestrzegając tą dietę, możemy schudnąć nawet 5 kg.

Niestety jest to głównie woda, którą tracimy pod wpływem małej ilości kalorii dostarczanych z pożywieniem. Ze względu na monotonię w jedzeniu posiłków i braku równowagi pomiędzy składnikami odżywczymi, tydzień jest to odpowiednio długi okres czasu. Dieta ta opiera się głównie na przyrządzonej samodzielnie zupie kapuścianej.
1072441_body___
Ciekawostki dotyczące kapusty…
Kapusta ma niewielką kaloryczność, bo tylko 20 kcal na 100 gramów. Jest bardzo zdrowym warzywem, ponieważ jest bogata w witaminy, mikroelementy i błonnik. Przede wszystkim jest wspaniałym źródłem witaminy C, która wspomaga nasz układ odpornościowy.

Zupa kapuściana- przyrządzanie:
Do 1 litra wody należy dodać poszatkowaną kapustę (25 dag) oraz pokrojoną drobno cebulę (jedna wystarczy). Następnie dodajemy koncentrat pomidorowy. Tak przygotowaną wstępnie zupę, dusimy przez jakieś 30 minut. Po tym czasie dodajemy resztę składników, czyli pokrojone warzywa: 25 dag marchwi, 25 dag papryki czerwonej, 2 świeże pomidory oraz seler. Kiedy już wszystkie składniki będą w garnku, należy dodać jeszcze gotować zupę przez następne 30 minut. Tak przygotowana zupa starczy nam na około 2 dni. Jest to dosyć rygorystyczna dieta, ponieważ pierwszego dnia możemy jeść oprócz naszej cudownej zupki jedynie owoce. Drugiego wolno nam wzbogacić menu jedynie o warzywa. Trzeciego możemy jeść zarówno warzywa i owoce. Czwartego banany i mleko, a piątego i szóstego warzywa z ryżem i mięsem lub rybą. Ostatniego dnia, czyli siódmego możemy zjeść ryż. W czasie diety nie możemy zapominać o piciu dużej ilości wody (dziennie powinno się wypijać około 1,5 litra). Głównym oczywiście składnikiem diety jest przygotowany przez nas kapuśniak. Wszystkie inne produkty to tylko dodatki. Kiedy jesteśmy głodne powinnyśmy sięgać po zupę. Dieta trwa tylko tydzień, ponieważ jest dosyć rygorystyczna. Mamy szansę stracić sporą ilość kilogramów w niedługim czasie, lecz musimy pamiętać, że jeżeli od razu wrócimy do normalnego odżywiania, to w szybkim tempie wrócą do nas zrzucone wcześniej kilogramy. Dlatego poleca się przejście następnie na dietę do 1000 kcal, aby uniknąć efektu jo-jo. Minusem takich szybkich diet, jest szybka utrata kilogramów. Zdrowiej jest wybrać zbilansowaną dietę, dzięki której będziemy maksymalnie chudnąć około 1,5 kg na tydzień. Jest to bezpieczniejszy sposób na schudnięcie i utrzymanie nowej wagi. Odchudzanie wymaga cierpliwości, a pośpiech nie jest w tym przypadku naszym przyjacielem. Musimy pogodzić się z tym, że cały proces, aby mógł się odbyć zdrowo i prawidłowo, musi potrwać trochę czasu. Zanim zdecydujemy się na odchudzanie, wybierzmy odpowiedni termin. Nie bierzmy się za rygorystyczne diety w czasie dużego stresu, czy osłabienia organizmu. Nie zdziwmy się, jeśli diecie będą towarzyszyły zawroty głowy, czy też ból głowy- są to normalne objawy organizmu, któremu dostarczana jest małą ilość energii.

Opracowanie wspólne: Katarzyna Kupczyk (tekst) & Marta Akuszewska (korekta)

hastagi na stronie:

#www cabbage-forte pl forum #zupa kwasniewskiego #cabbage forte jak stosować #zupka kwasniewskiego #www cabbage pl #cabbage-forte pl opinie #cabbage forte dawkowanie #dieta prezydenta kwaśniewskiego #cabbageforte #cabbage-forte pl forum #jak stosowac cabbage forte #zupa prezydenta #cabbage pl #tabletki cabbage forte forum

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy