Dieta

Dieta winogronowa

Dla smakoszy tych owoców jesień to rzeczywiście nie lada gratka. Szczególnie, gdy nie stać ich na zagraniczne wycieczki, ażeby móc tam praktycznie przez cały rok rozkoszować się smakiem tych przysmaków. Oczywiście, zagraniczne winogrona można również zakupić w supermarketach w Polsce, ale nie ulega wątpliwości, przez jakie „chemiczne sito” musiały przejść te owoce, aby znaleźć się w naszym kraju.

Ile zawierają konserwantów i chemikaliów. Dlatego najlepsze są winogrona prosto z ogródka, o których wiemy, że są jak najbardziej zdrowe i naturalne. Ale to się wiąże z tym, że niestety na tę przyjemność można sobie pozwolić w jednym okresie roku, jakim jest właśnie jesień.

099006c.jpg

Podstawowym elementem diety, jak można wywnioskować z nazwy, są właśnie winogrona. I to w postaci owoców lub soku, nie wina. Dieta może zostać przeprowadzona wyłącznie po konsultacji z lekarzem, gdyż nie wolno jej stosować na własną rękę. Polega ona na tym, by codziennie przyjmować około 1000 gram winogron podzielonych na równe porcje.
Dieta winogronowa jest idealna dla osób cierpiących na reumatyzm, aby polepszyć wydajność pracy serca oraz układu krążenia, a także dla osób mających dolegliwości podskórne.
Jako napój wskazany jest świeżo wyciśnięty sok winogronowy lub taki sam sok kupiony. Profesor Michał Tombak w swojej książce pt.: „Droga do zdrowia” pisze o tym tak: „Najlepszy z soków owocowych. Bardzo wysoko cenił pożytek soku winogronowego dla zdrowia twórca medycyny – Hipokrates. Sok winogronowy posiada działanie orzeźwiające, wzmacniające, przeczyszczające, napotne, bakteriobójcze i moczopędne. Obniża ilość cholesterolu we krwi, obniża ciśnienie tętnicze. Najlepiej pić sok winogronowy na godzinę przed jedzeniem od 1/2 do 1 szklanki raz dziennie. Systematycznie spożywając sok winogronowy nie zaleca się picia mleka i jedzenia surowych owoców, żeby nie spowodować fermentacji w jelitach. Osoby, które cierpią na cukrzycę, otyłość, wrzody żołądka i dwunastnicy nie powinny pić soku w dużych ilościach”.
Winogrona wykorzystane do przeprowadzenia tej diety powinny pochodzić z upraw ekologicznych. Osoby cierpiące na dolegliwości trawienne (biegunki, wzdęcia) nie mogą stosować tej diety. Jest ona również zabroniona osobom, którym dolegają kamice nerkowe lub cukrzyca. Natomiast u pozostałych osób dieta winogronowa jest z reguły skuteczna, ponieważ powoduje usuwanie nadmiaru wody z organizmu oraz jego ogólne oczyszczenie.
Marta Akuszewska

hastagi na stronie:

#dieta winogronowa #ocet winogronowy odchudzanie #dieta winogronowa opinie #dieta winogronowa forum

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy